Kuchnia

Gotowanie w ogrodzie – jakie gadżety wybrać?

Gotowanie w ogrodzie - jakie gadżety wybrać
Gotowanie w ogrodzie - jakie gadżety wybrać

Piękna pogoda to doskonała okazja do spędzania czasu w ogrodzie. Posiłki przyrządzone na świeżym powietrzu smakują zupełnie inaczej niż te w domowej kuchni. W jakie urządzenia i gadżety warto się wyposażyć, by gotowanie w ogrodzie było miłe i przyjemne? 

Wspólne przyrządzanie potraw w ogrodzie to doskonała okazja do spędzenia miłych chwil w towarzystwie najbliższych. Na południu Europy od wielu lat jest to już tradycją, którą praktykuje się właściwie na co dzień. U nas natomiast coraz cieplejszy klimat także sprzyja takim spotkaniom. Coraz więcej osób ceni sobie rodzinne gotowanie na świeżym powietrzu. Jednak, aby przyrządzać pyszne dania w takich warunkach, musimy mieć odpowiednie wyposażenie. Z pewnością w każdym domu dysponującym działką, swoje miejsce ma grill. Jest to bowiem najpopularniejszy sprzęt do przygotowywania różnego rodzaju mięs, czy warzyw, tuż nad rozgrzanym węglem. Grillowanie jest fantastyczne. Jednak warto rozważyć także inne opcje takie jak kociołki żeliwne, które zapewnią nam zupełnie odmienne doznania smakowe. Jakie mamy możliwości? 

Gotowanie w ogniu — paleniska ogrodowe

Dania przyrządzane w ogniu mają naprawdę niepowtarzalny smak. Nie uzyskamy podobnego rezultatu w żaden inny sposób. Ogród to idealne miejsce do rozpalenia prawdziwego ogniska. Wiele osób rezygnuje z tego, gdyż na klasyczne ognisko należy przeznaczyć sporo miejsca. Jednak w rzeczywistości wcale nie musimy tego robić. Wystarczy, że wyposażymy się w palenisko ogrodowe. Taki element jest nie tylko niezwykle funkcjonalny, ale też stanowi doskonały motyw dekoracyjny. Z łatwością przygotujemy przy jego pomocy różnorodne dania, upieczemy klasyczne kiełbaski, czy pyszne amerykańskie pianki. Z wyjątkowego designu i doskonałej jakości słyną między innymi paleniska marki keffner

Kociołki żeliwne do dań jednogarnkowych

W ogrodzie można nie tylko grillować i piec na otwartym ogniu, ale i przyrządzać przepyszne potrawy jednogarnkowe. Aromatyczny gulasz, rozgrzewająca zupa, czy duszone w pysznym sosie mięso, to tylko nieliczne z możliwości. Do tego potrzebny nam będzie oczywiście odpowiednie wyposażenie, jakim jest w tym przypadku kociołek żeliwny. Naczynie to idealnie sprawdza się do pieczenia i duszenia dań nad ogniem. W sklepach dostępne jest w różnych pojemnościach, dzięki czemu z łatwością wybierzemy rozmiar odpowiedni dla naszych potrzeb. Na stronie https://keffner.pl/pl/c/Kociolki-zeliwne/12 znajdziemy także wiele elementów, które ułatwią nam gotowanie. Wśród nich między innymi stelaż, który ułatwi nam montaż kociołka nad paleniskiem. 

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię