Moto

Jak wygląda sprzedaż samochodu w skupie?

Jak wygląda sprzedaż samochodu w skupie
Jak wygląda sprzedaż samochodu w skupie

Znane wśród kierowców powiedzenie mówi, że właściciel cieszy się z auta dwa razy – kiedy je kupi oraz kiedy je sprzeda. Dobrze oddaje to wysiłek, który trzeba włożyć w samodzielne znalezienie klienta. Przygotowanie opisu, zdjęć, zadbanie o stan techniczny pojazdu oraz wygospodarowanie wolnego czasu na spotkania z klientami to obowiązki, które dla wielu osób stanowią duże obciążenie. Czy istnieje sposób, aby sprzedać auto tak, jakbyśmy je kupowali w salonie? Szybko, sprawnie i bez zbędnych problemów? Tak!

Skup a komis samochodowy

Aby przybliżyć, w jaki sposób przebiega współpraca ze skupem samochodów, trzeba wyjaśnić, czym to rozwiązanie różni się od komisu. Ta druga instytucja przyjmuje auta o określonych parametrach (rok produkcji, marka, model, stan techniczny), które dają szansę na znalezienie nabywcy. Pieniądze trafiają do właściciela samochodu dopiero po sprzedaży pojazdu, jednakże finalna kwota jest pomniejszona o prowizję komisu. W przeciwieństwie do komisu, skup aut przyjmuje pojazdy niezależnie od ich stanu technicznego, roku produkcji czy stopnia kompletności. Związane jest to z faktem, że skupy zajmują się nie tylko odsprzedażą samochodów, ale również dostarczaniem części na rynek wtórny lub do warsztatów. Tym sposobem można szybko spieniężyć zarówno względnie nowe auto, jak i powypadkowy, uszkodzony pojazd niezdolny do samodzielnej jazdy.

Jak wygląda sprzedaż w skupie samochodów?

Pierwszym krokiem jest kontakt z odpowiednią firmą. Autoskup022.pl posiada przejrzystą witrynę, która umożliwia zdobycie numeru telefonu, wysłanie wiadomości e-mail lub pozostawienie swoich danych firmie, która skontaktuje się z klientem w najbliższym możliwym terminie. Podczas rozmowy następuje wymiana wstępnych informacji na temat samochodu, a następnie zostaje ustalony termin oględzin pojazdu. Warto nadmienić, że skupy samochodów przeprowadzają wycenę gratis, a dojazd we wskazane przez klienta miejsce nie jest związany z żadnymi opłatami.

Dokładne oględziny auta przeprowadzane są przez fachowca i jeszcze podczas tego samego spotkania klientowi może zostać przedstawiona umowa. Należność przekazywana jest w gotówce lub formie, która najbardziej odpowiada sprzedawcy. Odbiór samochodu pozostaje w gestii skupu – w przypadku uszkodzonych lub niesprawnych pojazdów sprowadzana jest laweta, dzięki czemu klient nie musi przejmować się transportem.

Sprzedaż za pośrednictwem skupu przebiega nie tylko wyjątkowo sprawnie – cały proces można zakończyć w 48 godzin – ale firma pomaga również w obsłudze niezbędnych dokumentów. Profesjonalnie sporządzona umowa nie tylko nie pozostawia żadnych nieścisłości prawnych, ale może obejmować również wypowiedzenie ubezpieczenia. Zdejmuje to ze sprzedającego większość obowiązków, co stanowi ogromną zaletę współpracy ze skupem. Tym sposobem właściciele nawet niezbyt popularnych, starych lub nieatrakcyjnych modeli samochodów nie muszą przejmować się długim i pracochłonnym procesem sprzedaży.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię