Moda

Jakie sandały na lato kupić? Gumowe czy skórzane?

Jakie sandały na lato kupić Gumowe czy skórzane
Jakie sandały na lato kupić Gumowe czy skórzane

Letnie obuwie powinno być lekkie, przewiewne i wygodne: w końcu to właśnie w okresie letnim najwięcej czasu spędzamy na zewnątrz, a zatem buty powinny zapewniać optymalny komfort. Duże znaczenie ma zatem materiał, z którego wykonane są buty. Jakie mamy dostępne opcje?

Sandały gumowe czy skórzane?

Wśród popularnych rodzajów sandałów można wskazać te wykonane ze skóry, a także te stworzone z gumy. Ten drugi rodzaj jest – w porównaniu z sandałami skórzanymi – nowością, jednak w wielu przypadkach okazuje się być najlepszym wyborem na okres letni. Czym wyróżniają się obydwa typy obuwia i na które z nich warto się zdecydować? Czy dobrym rozwiązaniem jest zakup obydwu rodzajów obuwia i noszenie ich na zmianę?

Wady i zalety sandałów gumowych

Sandały gumowe cieszą się dużą popularnością od kilku sezonów. Ich ogromną zaletą jest duża wytrzymałość: są one wykonane z materiału, który nie ulega uszkodzeniom zbyt łatwo, a co za tym idzie – zachowuje swój pierwotny kształt na dłużej. Dodatkowo, w okresie letnim podczas deszczu nie musimy martwić się wilgocią: gumowe sandały są odporne na oddziaływanie wody, co oznacza że możemy je wykorzystać nawet do spacerowania po wodzie. Utrzymanie sandałów w czystości także nie nastręcza większych problemów, bowiem wystarczy opłukać je pod bieżącą wodą.

Nie oznacza to jednak, że gumowe sandały są zupełnie pozbawione wad. Przede wszystkim jest to materiał, który nie przepuszcza powietrza, a co za tym idzie – w najgorętsze letnie dni może okazać się, że nasze stopy ślizgają się w obuwiu.

Sandały skórzane – największe wady i zalety

Sandały skórzane to wybór, który przypadnie do gustu wielu osobom. Podstawową zaletą obuwia wykonanego ze skóry jest jego wytrzymałość: dzięki solidnym materiałom, takie sandały są odporne na uszkodzenia i mogą służyć właścicielowi bez uszkodzeń przez bardzo długi czas. Dodatkowo, skóra naturalna jako materiał pomoże w najgorętsze dni, bowiem wchłania ona nadmiar wilgoci, który pojawia się na stopach. Tym samym sandały skórzane pozwalają zachować pełen komfort, a przy tym bezpieczeństwo podczas letniej wędrówki!

Niewątpliwą zaletą skórzanych sandałów jest również to, że potrafią one nieco dopasować się do stopy. Co za tym idzie, ryzyko pojawienia się nieprzyjemnych otarć jest niewielkie, a buty mogą zapewnić komfort nawet podczas długich, letnich wędrówek.

Warto przy tym pamiętać, że choć skórzane sandały mają wiele zalet, wciąż nie są pozbawione wad. Obuwie to nie jest odporne na silne oddziaływanie wody, a po dłuższej ekspozycji np. na deszcz może po prostu ulec uszkodzeniu. Dodatkowo, w związku ze swoimi właściwościami chroniącymi przed nadmierną wilgocią pochodzącą od potu, skórzane sandały powinny mieć szansę „odpocząć”, a co za tym idzie – nie powinny być noszone codziennie. Konieczność zakupu drugiej pary butów oznacza dalsze koszty.

Każdy rodzaj sandałów ma swoje wady, ale również zalety. Wyboru należy dokonać przede wszystkim w oparciu o własne preferencje i na tej podstawie dopasować obuwie wykonane z takiego materiału, który będzie najlepiej odpowiadał na nasze potrzeby. Szeroki wybór sandałów znajdziesz pod linkiem: https://hegos.eu/brands/75-BIRKENSTOCK.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię