Lifestyle

Kemping w Chorwacji – rajski urlop

Kemping w Chorwacji – rajski urlop
Kemping w Chorwacji – rajski urlop

Chorwacja to cudowne miejsce na wczasy. Kraj posiada wiele idyllicznych, starych miasteczek, sielskich wiosek górskich. Turysta może wybrać między  tętniącymi życiem plażami i spokojnymi zatoczkami przy granatowym morzu. Chorwacja słynie z cudownego  klimatu, który wręcz gwarantuje  wspaniałe wakacje, ciepło i dużo słońca.  Gorące Morze Adriatyckie, smakowita kuchnia i gościnni mieszkańcy, to kolejne powody do spędzenia urlopu w Chorwacji. Turyści chętnie wybierają kempingi w Chorwacji.

Uroki wakacyjnych wojaży w Chorwacji

Chorwacja to miejsce urokliwe, pełne lasów, plaż i ślicznych miasteczek. Taki raj na Ziemi położony w Europie. Perłą Chorwacji są maleńkie wysepki z cudownym, czystym morzem. Wakacje w Chorwacji, to świetna okazja, aby przekonać się, że tysiące zdjęć dostępnych w internecie, pokazujących niezwykłe krajobrazy tego kraju, nie kłamią. Warto wybrać się na kemping Chorwacja i zobaczyć przepiękne parki narodowe z wodospadami i jeziorami oraz gorącymi źródłami. Chorwacja zaprasza też do zwiedzania jaskiń, zamków i urokliwych miasteczek.

Chorwacje wysepki

Idealnym miejscem na camping Chorwacja są wysepki, np.: Wyspa Pag w północnej Dalmacji, która jest piątą, co do wielkości wyspą Morza Śródziemnego, znaną przede wszystkim z krystalicznie czystych wód i cudownych klonowych lasów. Osoby, które wyjadą na wakacje w Chorwacji  i wybiorą wyspę Korcula, mogą liczyć na piękne plaże, wyjątkowo czyste morze, cudowne gaje oliwne. Bujna roślinność na plażach zapewnia ochronę przed upałem. Na kemping Chorwacja zaprasza także półwysep Istria. Turkus i zieleń to kolory Istrii. Czyste powietrze, liczne laguny i wysepki, piękne plaże oraz sporo architektonicznych wielokulturowych cudów. W miejscowości Grožnjan jest mnóstwo pracowni artystycznych i galerii sztuki. Półwysep ten posiada bardzo dobrze przygotowaną bazę campingów Chorwacja oraz mnóstwo atrakcji dla amatorów aktywnego wypoczynku.  Spędzając wakacje Chorwacja na półwyspie Istria, warto zwiedzić Labin i Rabac. Labin  jest ufortyfikowanym, historycznym i bardzo pięknym miasteczkiem,  natomiast Rabac może pochwalić się znakomitą bazą noclegową.

Dalmacja – najbardziej znana chorwacka kraina

To kraina będąca spełnieniem marzeń turystów. To najbardziej znana kraina turystyczna Chorwacji słynąca krystalicznie czystego morza, cudownych plaż, winnic, gajów oliwnych, labiryntów, małych, ale urokliwych wysepek z przepięknymi krajobrazami, skał i raf.  Zdaniem turystów i miejscowych piękno Dalmacji jest unikalne. Najbardziej znane miasta to Dubrownik i Split – uznawane za perłę Adriatyku. W Dubrowniku warto zobaczyć Pałac Sponza, czy Wielką Fontannę Onufrego i całe stare miasta. Split to drugie co do wielkości miasto w Chorwacji, które zachwyca Starówką i Pałacem Dioklecjana.

Kemping Chorwacja to jeden z najtańszych sposobów na zakwaterowanie podczas urlopu w tym pięknym i malowniczym kraju. Nudzić nie będą się zarówno miłośnicy plażowania, jak i zwolennicy czynnego odpoczynku i poznawania zabytków. W Chorwacji każdy znajdzie coś dla siebie.

1 Comment

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię

  • Właśnie w tym roku się wybieramy do Chorwacji już nie mogę się doczekać. Zimą pewnie jak to zwykle pojedziemy na nart do Włoch