Uroda

Manicure męski

męski manicure

Manicure męski to usługa świadczona przez salony kosmetyczne, która cieszy się coraz większą popularnością wśród panów. Pamiętajmy o tym, że nie tylko kobiety powinny dbać o swoje dłonie. Jest to wizytówka każdego człowieka, dlatego manicure warto wykonywać regularnie i z pomocą specjalisty. Przyjrzyjmy się temu, jak przebiega manicure męski i jakie ma zalety. Dlaczego warto postawić na tę usługę? O czym powinniśmy wiedzieć?

Męskie dłonie

Faktem jest, że mężczyźni zmagają się z wieloma problemami dotyczącymi męskich dłoni. Zazwyczaj są one następujące:

  • Rozdwajające się paznokcie
  • Łamliwość paznokci
  • Szorstkie i suche dłonie
  • Przesuszone skórki
  • Pofałdowane płytki paznokciowe itp.

Paznokcie mężczyzn są bardziej narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Z pomocą przychodzi manicure męski, który wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród panów. Okazuje się, że zadbane dłonie męskie od razu rzucają się w oczy, dlatego trzeba o nie odpowiednio zadbać.

Nie zapominajmy o kremowaniu dłoni, co zapewnia elastyczność i ładny wygląd. Niezawodny krem do pielęgnacji dłoni szybko się wchłania i chroni ręce przed czynnikami zewnętrznymi. Poza tym spore znaczenie mają oliwki do pielęgnacji, dostępne w wielu wersjach.

męski manicure

Manicure męski – na czym polega?

Na czym polega manicure męski? W klasycznej wersji zabieg ten rozpoczyna się od obcięcia paznokci z użyciem specjalnych nożyczek. Potem są one piłowane w taki sposób, aby uzyskały pożądany kształt. W salonie urody korzysta się także z aromatycznych kąpieli dłoni, dzięki czemu można łatwo wyciąć i odsunąć skórki.

Następny etap manicure męskiego to usuwanie przebarwień z paznokci i dłoni (dotyczą one głównie palaczy). Ostatnim krokiem jest tutaj polerowanie paznokci, które odbywa się za pomocą polerki lub specjalnej odżywki.

Jak często korzystać z męskiego manicure?

Mężczyźni z pewnością zastanawiają się nad tym, jak często stawiać na manicure męski. Co ciekawe, zabieg ten warto powtarzać raz na miesiąc. Zazwyczaj nie trwa on długo (ok. pół godziny) i daje zadowalające efekty. Niestety wiele osób nadal uważa, że pielęgnacja dłoni dotyczy jedynie kobiet. Nic bardziej mylnego! O paznokcie i dłonie dbać powinni także mężczyźni, bez względu na wiek. Zadbany mężczyzna powinien pamiętać o regularnych wizytach w salonie urody, gdzie skorzysta z manicure. Ładne dłonie i paznokcie mogą wpływać na to, jak wypadamy w oczach innych osób.

Gdzie znajdziemy usługi z zakresu manicure męskiego? Szeroka oferta czeka na nas w salonie urody, w którym pracują doświadczone i zaangażowane osoby. Jest to miejsce oferujące znacznie więcej propozycji, idealnych zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Z roku na rok zauważamy wzrost zainteresowania usługami takimi jak manicure męski. To bardzo dobry znak, wskazujący na to, że mężczyźni też pragną zadbać o siebie, ładne dłonie i dobre samopoczucie! Nie ma nic gorszego niż zaniedbane dłonie męskie, które wzbudzają negatywne odczucia. Postawić warto na profesjonalne usługi salonu urody, który wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom.

Artykuł partnera.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię