Zakupy

Mi czy Redmi? Co odróżnia telefony Xiaomi?

Mi czy Redmi Co odróżnia telefony Xiaomi
Mi czy Redmi Co odróżnia telefony Xiaomi

Xiaomi to marka uwielbiana przez Polaków. Nic dziwnego. Świetne podzespoły, funkcjonalność i atrakcyjna cena to tylko kilka z zalet telefonów. Obecnie chiński producent wpuszcza dwie serie telefonów: Mi i Redmi. Co odróżnia telefony Xiaomi?

Xiaomi Redmi – dobry telefon w świetnej cenie

Xiaomi Redmi to linia smartfonów, wypuszczona przez Xiaomi w 2013 toku. Tak samo jak i modele Mi, telefony te pracują na zmodyfikowanej wersji Androida z nakładką MIUI, a także mają dual SIM. Cechuje ich przede wszystkim niska cena. Co ciekawe, starsze modele dostępne są w kwocie 400 złotych!

Natomiast za nowsze trzeba wydać około 1000 złotych. Znajdziemy tutaj nieco słabsze podzespoły, co może być odczuwalne podczas codziennej pracy na telefonie. Nie mniej jednak, za taką cenę i tak doskonale sobie radzą. Charakteryzują się również słabszą optyką w modułach aparatów, co przekłada się na gorszą jakość zdjęć i wideo. Mamy tu także mniejszą ilość pamięci RAM, a także gorsze parametry ekranów.

Linia Redmi stworzona jest dla mniej wymagających użytkowników, którzy potrzebują telefonu głownie do komunikacji. Jeśli zależy Ci tylko na podstawowych funkcjach i w miarę dobrych zdjęciach, model z pewnością Ci wystarczy. Jednak, gdy smartfon to Twoje narzędzie pracy, lepiej rozejrzeć się za modelem z linii Mi.

Xiaomi Mi – seria dla wymagających użytkowników

Xiaomi Mi to seria od chińskiego producenta, która stanowi alternatywę nie tylko dla telefonów konkurencyjnych marek ze średniej półki, ale nawet i dla liderów w tej dziedzinie. Marka zaskoczyła, wypuszczając Xiaomi Mi 10 Pro, który zdecydowanie jest najlepszym  flagowcem Xiaomi. Linia Mi w porównaniu do Redmi cechuje się przede wszystkim lepszymi osiągami.

Na korzyść jest tutaj także optyka użyta w aparatach. Dzięki temu zdjęcia i wideo są o wiele lepszej jakości. Dodatkowo, znajdziemy tu wiele funkcji, które dostępne są w smartfonach konkurencyjnych marek.

Mi czy Redmi – co odróżnia telefony Xiaomi?

Podobieństw między Mi a Redmi jest niewiele. Ich wspólnymi cechami jest praca na zmodyfikowanym systemie Android z nakładką MIUI, a także dual SIM. Ob modele są również solidnie wykonanie. Jednak różnic znajdziemy o wiele więcej. Po pierwsze, mają zupełnie inne podzespoły.

W Redmi znajdziemy starsze. Natomiast Mi wyposażone są w nowsze procesory, które zapewnią szybką i płynna pracę urządzenia. Kolejną różnicą jest cena. Modele z linii Redmi można dostac już od 3000 złotych, a ich średnia cena to około 8000. Za najdroższy zapłaci się 1200. W przypadku Mi ceny są wyższe. najnowszy model kosztuje ponad 4000 tysiące!

Warto pamiętać, że płacimy tutaj za jakość. Fundamentalną różnicę stanowi optyka w aparatach. Redmi nie jest stworzony do robienia zdjęć. Natomiast w smartfonach linii Mi, mamy o wiele lepsze aparaty, co zapewnia lepszej jakości zdjęcia i wideo. To z pewnością istotne dla każdego profesjonalisty czy też amatora fotografii.

Jeśli zależy Ci na telefonie, stworzonym głownie do komunikacji z fajnym wyglądem i dodatkowymi funkcjami, to wybierz Redmi. Jeżeli szukasz dobrej jakości telefonu, alternatywy dla liderów w branży, modele z linii Mi będą o wiele lepszym wyborem.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię