Szybki wiek XXI wymaga od nas rozwiązań uniwersalnych i elastycznych, które dopasują się do zmiennych warunków. Zaawansowany rozwój technologiczny sprawił, że nasza codzienność przebiega między palcami, a wszelkie modyfikacje w naszym życiu są błyskawiczne. Nic dziwnego, że staramy się stawiać na takie narzędzia, które pozwolą odnaleźć się w każdej sytuacji. Nie inaczej jest z dekoracjami. Na tę potrzebę odpowiedzieli producenci, proponując użytkownikom mobilne ogrody.
Mobilny ogród – co to jest?
Zazwyczaj ogród utożsamiamy sobie z roślinami, które trwale związane są z gruntem. Coraz częściej jednak zakłada się roślinne dekoracje również w pionie. Taka koncepcja pozwala także na ich przesuwanie pod warunkiem zachowania kilku parametrów instalacji. Mobilny ogród jest więc formacją roślinną zorganizowaną wertykalnie, którą możemy przemieszczać, dostosowując go do swoich aktualnych potrzeb.
Co daje ogród mobilny?
Tego typu dekoracja to przede wszystkim wolność wyboru. Chcesz się wyprowadzić do innego miasta? Marzysz o ozdobie, która zawsze osłoni Cię przed słońcem? Potrzebujesz ścianki mobilnej, która dostosuje się do aktualnych potrzeb prowadzonego biura? Na to właśnie pozwala produkt. Dzięki ogrodom mobilnym możesz zmieniać swoją przestrzeń lub przenosić się z punktu do punktu, bez myślenia o tym, jak to by było demontować ogromną zieloną ścianę.
Jaki powinien być mobilny ogród wertykalny?
Przede wszystkim lekki. Całą konstrukcję chcemy w końcu przenosić. Nie możemy więc pokusić się tutaj o systemy oparte na hodowli roślin w glebie. Tego typu instalacje ważą średnio 25 kg na 1 m2. Ich mobilność przestaje więc być osiągalna dla wszystkich. Z tego względu stawia się na rośliny hodowane w uprawie hydroponicznej (bez gleby, cały czas zanurzone w wodzie) lub mobilne ogrody wertykalne ze sztucznych roślin. Z tego wszystkiego syntetyczne dekoracje są najlżejsze (ok. 8 kg na 1 m2).
Korzyści posiadania ogrodu mobilnego
Ogród mobilny to także wprowadzanie zieleni do swojego najbliższego otoczenia. Zielone dekoracje uspokajają mięśnie naszych oczu i cały układ nerwowy. Pozwala to na głęboki relaks i uspokojenie. Przyda się to zarówno w domu po męczącym dniu, jak i w pracy – podczas przerwy na lunch. Co więcej, otoczenie roślin podbija naszą kreatywność, dzięki czemu szybciej wpadamy na genialne pomysły. Z kwestii praktycznych: ogród mobilny to perfekcyjny pochłaniacz dźwięku. Pozwoli nam na odgrodzenie się od różnorodnych odgłosów w pobliżu.
Jak wybrać mobilny ogród?
Na początek trzeba choć trochę wiedzieć, w jakie miejsca będziemy przenosić naszą mobilną konstrukcję. Jeżeli wszystko ma się odbywać wedle tych samych warunków, np. ogrodu lub powierzchni biurowej, wówczas możemy wybrać instalację z żywych roślin. Sztuczny mobilny ogród będzie dedykowany dla rozwiązań, w których dekoracja ma czasem ozdobić wnętrze, a innym razem obszar zewnętrzny.
Jak stworzyć żywy ogród mobilny?
W tym przypadku nie masz innego wyjścia – musisz opierać się na potrzebach roślin. Inne gatunki przystosowane są do życia na wietrznym balkonie, słonecznej działce rekreacyjnej, czy w wilgotnej łazience. Przeanalizuj, jakie warunki panują w miejscu, w którym będzie przebywał żywy ogród mobilny i wybierz te okazy, które lubią w nich się rozwijać. Pamiętaj jednak, że naturalne rośliny bywają kapryśne. Zmiana miejsca nawet o 1 m może sprawić, że część z nich zżółknie lub uschnie. Czy chcesz mierzyć się z takimi problemami?
Sztuczny ogród mobilny Plantia
Marzysz o tym, by mieć 100% wolności? Chcesz wykorzystać wszystkie zalety ogrodów mobilnych? Sprawdź ofertę marki Plantia. Znajdziesz tam sztuczne ogrody mobilne, które przynoszą użytkownikom same korzyści. Ich wygląd odzwierciedla żywe rośliny w ich najlepszej wersji, dzięki czemu zyskasz dodatkowo – nieskazitelną estetykę, która trwać będzie nieprzerwanie przez cały rok!
Dodaj komentarz