Zdrowie

Monbento na noworoczne postanowienie

Monbento na noworoczne postanowienie
Monbento na noworoczne postanowienie

Jak pokazują statystyki, nasze najczęstsze noworoczne postanowienia dotyczą schudnięcia, przeznaczenia większego czasu rodzinie, nauki języków obcych oraz rzucenia palenia. Zmniejszenie wagi ciała stanowi nie lada wyzwanie. Pomimo opracowania wielu przeróżnych diet i „cudownych” tabletek, naukowcom nie udało się do tej pory wynaleźć uniwersalnego i skutecznego środka, odpowiedniego dla każdego. Dzięki pojemnikom Monbento zrzucenie chociaż kilku zbędnych kilogramów może się jednak udać. W jaki sposób?

Skuteczność diety

Opracowano już wiele diet, jak choćbyKwaśniewskiegopaleoAtkinsaketogenicznąredukcyjna czy Kopenhaska. Jedne są bardziej restrykcyjne i wymagające dużych wyrzeczeń, inne zaliczają się do zdecydowanie łagodniejszych i łatwiejszych do przestrzegania, jednak każda z nich często kończy się efektem jojo. Powoduje on, że po pewnym czasie od zakończenia stosowania diety organizm nie tylko powraca do poprzedniego stanu, ale często zwiększa ilość nadliczbowych kilogramów. Cały wysiłek idzie na marne, narasta frustracja i zniechęcenie. Największym wrogiem każdej diety jest „podjadanie” między posiłkami, spowodowane nie tyle łakomstwem, ile „ssaniem w żołądku”, czyli uczuciem niedosytu lub wręcz głodu. Zdaniem dietetyków, aby tego uniknąć, należy regularnie spożywać 5 posiłków dziennie, w odstępcach ok. trzygodzinnych. Nie jest to jednak łatwe, kiedy w pracy spędza się 8 godzin dziennie.

Lunch do pracy

Każda dieta, aby uniknąć efektu jojo, powinna opierać się na trwałej zmianie nawyków żywieniowych. Jednym z największych problemów jest spożywanie niezdrowych posiłków poza domem. Dietetycy przestrzegają przed jedzeniem chipsów, batoników i fast foodów, które są bardzo smaczne i sprawiają, że trudno się im oprzeć. Najlepiej przygotować drugie śniadanie w domu i zabrać je ze sobą do pracy. Sprawę znacznie ułatwiają nowoczesne i praktyczne pojemniki Monbento. Są one bardzo pojemne, często piętrowe, z wieloma przegródkami (niektóre wyposażone są wkłady chłodzące, sztućce itp.). Dzięki temu można w nich przynieść do pracy kompletny posiłek, łącznie z surówkami, deserem i innymi oryginalnymi potrawami. Pojemniki, dzięki temu, że są całkowicie szczelne, nadają się także do transportowania zup i sosów. Dzięki nim, drugie śniadanie w pracy może być naprawdę smaczne i urozmaicone.

Zalety pojemników Monbento

Lunch boxy Monbento są nie tylko eleganckie i niezwykle pojemne – posiadają również wiele innych zalet. Produkuje się je w różnych wzorach, kształtach i kolorach, z materiałów wysokiej jakości. Są odporne na uszkodzenia i można je myć w zmywarce. Nadają się do zamrażania i podgrzewania w kuchenkach mikrofalowych. Są całkowicie bezpieczne dla zdrowia – nie chłoną zapachów, nie reagują z żywnością, nie zawierają substancji szkodliwych. Firma Monbento posiada również w swojej ofercie wiele innych interesujących akcesoriów kuchennych – na przykład elektryczny pojemnik na lunch, który pozwala podgrzać potrawę przy braku dostępu do kuchenki mikrofalowej. Przeczytaj także inną publikację: „W czym modnie podać spienioną latte lub ulubioną herbatę, a w czym serwować koniak, whisky czy brandy?”.

Dieta z Monbento

Zastosowane lunch boxów Monbento bardzo ułatwia zachowanie odpowiedniego reżimu przy stosowanej diecie. Posiłek do pracy można przygotować wcześniej w domu (nawet poprzedniego dnia), zgodnie z zaleceniami dietetycznymi. Wykorzystanie pojemników Monbento sprzyja zdrowemu odżywianiu i zachowaniu regularności spożywania posiłków. Z całą pewnością pomoże spełnić każde noworoczne postanowienie związane z walką z nadwagą.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię