Zakupy

Na co zwracać uwagę, wybierając nową torebkę?

Na co zwracać uwagę, wybierając nową torebkę?
Na co zwracać uwagę, wybierając nową torebkę?

Torebka damska jest bardzo ważnym elementem garderoby. Większość kobiet decyduje się na noszenie ze sobą torebki ze względu na brak kieszeni w ubraniach albo też z powodu zbyt dużej ilości niezbędnych drobiazgów. To wszystko sprowadza się do tego, że konieczne jest wyposażenie się przynajmniej w kilka różnych modeli torebek. Na co zwracać uwagę przy zakupie? O czym trzeba pamiętać?

Długość paska

Każda torebka ma pasek, który umożliwia jej noszenie. W zależności od modelu może to być krótki pasek, który nosi się na jednym ramieniu lub dłuższy, który można przełożyć przez klatkę piersiową. Są też modele, które mają tylko krótkie rączki do złapania w dłoń. Na pasek warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, bo od niego zależy wygoda użytkowania torebki. Zastanów się, które rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze i które pozwoli Ci cieszyć się największym komfortem. Na https://wojas.pl/torebki-damskie znajdziesz torebki z różnymi paskami, więc możesz je porównać i przyjrzeć się różnicom pomiędzy poszczególnymi paskami. W przypadku zdecydowania się na model przewieszany przez klatkę piersiową upewnij się też, że pasek ma możliwość regulacji. Dopasujesz dzięki temu torebkę do własnego wzrostu i na pewno będzie dobrze leżeć. 

Krój

Torebki są różne i nie jest to żadna tajemnica. Mają różne kroje: kopertówki, listonoszki, kuferki, sakwy, shopperki… Możliwości jest dużo. Dlatego właśnie na krój należy zwrócić szczególną uwagę. Często jest on też związany z wielkością torebki. Nie ma dużych kopertówek czy małych shopperek. Zastanów się, więc co zwykle będziesz nosić w torebce i gdzie będziesz jej używać. To właśnie pod tym kątem powinnaś wybrać krój torebki, której będziesz używać. Ma to szczególnie duże znaczenie, jeśli często nosisz ze sobą teczki albo dokumenty w formacie A4. Zwykle mieszczą się one wyłącznie w duże torebki, więc ich wybór jest dość ograniczony. Jeśli szukasz torebki do szkoły lub na zajęcia, to zwykle duże modele sprawdzają się najlepiej. W razie potrzeby możesz też wybierać się z nimi na zakupy albo krótkie wyjazdy np. na jedną noc.  

Kolor i materiał

Oczywiście w przypadku torebki ogromne znaczenie ma jej wygląd. Dlatego przed zakupem koniecznie musisz zwrócić uwagę na kolor i materiał, z jakiego ją wykonano. Jeśli chodzi o kolory, to powinnaś kierować się tym, co już masz w swojej garderobie. Torba ma być jej uzupełnieniem, a nie powodem do zmiany wszystkich pozostałych elementów. Możesz też kierować się względami praktycznymi. Zwykle czarne lub granatowe torebki są uniwersalne i można używać ich bez obaw o plamy. Z drugiej strony przedmioty z jasnych materiałów łatwo się brudzą. By dobrze wyglądały, należy pamiętać o regularnym ich czyszczeniu. W przypadku wielu torebek wystarczy po prostu przetrzeć ich powierzchnię wilgotną ściereczką. Modele wykonane z modnego filcu najczęściej nadają się do tego, by wyprać je w pralce. Przed zrobieniem tego powinno się jednak sprawdzić informację na ten temat na metce. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnej sytuacji.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię