Dom i ogród

Narożnik do niewielkiego salonu

Narożnik do niewielkiego salonu
Narożnik do niewielkiego salonu

Małe mieszkania wymagają specjalnych rozwiązań aranżacyjnych.  Konieczne jest połączenie dwóch wartości: funkcjonalności i estetyki.  Katalogi wnętrzarskie kreują modę na narożniki do salonu – jako wygodny mebel do odpoczynku i przyjmowania gości. Wyglądają elegancko, stanowią ozdobę salonu.  Przy ich wyborze do mniejszego salonu trzeba zwrócić uwagę na wielkość mebla oraz jego kszałt i kolor.

Najważniejsze kryterium – wymiary narożnika

Przy niewielkim salonie ważny jest każdy centymetr przestrzeni. Dlatego narożnik nie powinien być za duży. Wstawienie narożnika sporych rozmiarów może spowodować, że w salonie zabraknie miejsca na inne meble i przestrzeni do poruszania się, więc pomieszczenie stanie się niefunkcjonalne. W mniejszych salonach najlepiej sprawdzi się narożnik 3-4 -osobowy. Do większych salonów polecane są narożniki 6-8 -osobowe, dzięki którym można ugościć więcej osób w salonie. Warto wybierać narożnik z funkcją spania, ponieważ mogą na nim spać domownicy oraz goście.

Rodzaj materiału

Narożniki wykonane są z tkanin tapicerowanych, skóry i eko-skóry. Trwałe, łatwe w utrzymaniu czystości, miękkie i wygodne są narożniki wykonane z różnych tkanin tapicerskich.  Dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Synonimem elegancji, szyku i luksusu są narożniki skórzane, które mają jeszcze jedną zaletę- łatwo z nich zdjąć sierść domowych pupili. Wystarczy je odkurzyć lub przetrzeć wilgotną szmatką.

Kolor narożnika

Narożnik to zazwyczaj największy i najbardziej rzucający się w oczy mebel w salonie. Wzrok gościa najpierw skupia się na narożniku, a dopiero później na innych meblach. Kolor powinien być zgodny z gustem domowników i pięknie wkomponowywać się w całościowy wystrój wnętrza. Bardzo dobrym rozwiązaniem są narożniki szare w jednym lub w dwóch odcieniach. Stanowią podstawę do aranżacji całości wnętrza – można wtedy urządzić salon w jaśniejszych lub ciemniejszych barwach. Jako element przełamujący kolor sprawdzają się kolorowe poduszki, np.: w kolorze żółtym, czerwonym, turkusowym, chabrowym, oliwkowym, pomarańczowym lub biało- czarne. W niewielkich salonach świetnie wyglądają narożniki w kolorze musztardowym i czerwonym, które nadają niepowtarzalnego charakteru całości aranżacji.

Wybierając narożnik do małego salonu, raczej trzeba zrezygnować z modeli  z podłokietnikami,z szezlongiem  czy puffą, ponieważ zajmują dużo miejsca i optycznie pomniejszają pomieszczenie. Klasyczny kszałt narożnika to zdecydowanie najlepszy wybór do niewielkiego salonu.

Więcej znajdziecie na stronie internetowej https://domatorek.pl/

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię