Lifestyle

Różaniec – doskonały pomysł na prezent dla osoby wierzącej

Różaniec – doskonały pomysł na prezent dla osoby wierzącej
Różaniec – doskonały pomysł na prezent dla osoby wierzącej

Różaniec to bardzo ważne akcesorium dla każdego, kto regularnie oddaje się modlitwie. Jest to także piękny, ozdobny przedmiot, który cieszy oczy oraz subtelnie przypomina nam o regularnej modlitwie. Nic więc dziwnego, że to właśnie to piękne, praktyczne akcesorium jest jednym z najczęściej wybieranych upominków religijnych w gronie osób wierzących. Różaniec jest przy tym na tyle uniwersalnym prezentem, że możemy go wręczyć na wiele różnych okazji, zarówno dla osób świeckich, jak i duchownych.

Dlaczego warto podarować różaniec? Na jaką okazję go wręczyć?

Różaniec to jedno z najważniejszych osobistych akcesoriów każdego chrześcijanina. Przeciętny człowiek ma zazwyczaj jeden różaniec, z którego korzysta oddając się codziennej modlitwie w domu oraz zabierając go ze sobą do kościoła. Nie brakuje jednak osób wierzących, które posiadają w swoich zbiorach kilka różnych różańców –  np. otrzymanych w prezencie od bliskich osób lub zakupionych na pamiątkę w czasie podróży. Posiadanie kilku różańców daje wybór, z którego z nich skorzystamy w danym momencie. Dodatkowo możemy je przechowywać w różnych miejscach np. w domu, samochodzie czy w pracy i oddawać się modlitwie w każdej chwili, kiedy będziemy czuli taką potrzebę.

Różaniec

Nic więc dziwnego, że różańce to upominki religijne, które cieszą się bardzo dużą popularnością wśród osób, które poszukują prezentu o chrześcijańskim charakterze. W sprzedaży dostępny jest ich bardzo szeroki i zróżnicowany wybór, co pozwala na dopasowanie wyglądu i rodzaju różańca do potrzeb osoby obdarowanej – znajdziemy wśród nich zarówno różańce dla mężczyzn i kobiet, dla dzieci, jak i praktyczne rozwiązania przeznaczone do noszenia na szyi i na ręce, które są szczególnie doceniane przez współczesne osoby wierzące.

Różaniec jest ponadto na tyle uniwersalnym pomysłem na prezent, że sprawdzi się praktycznie na każdą okazję – możemy go wręczyć zarówno na wydarzenia religijne (np. chrzciny, komunię, bierzmowanie, święcenia kapłańskie czy ślub), jak i te o typowo świeckim charakterze (np. na urodziny, imieniny, rocznicę ślubu itp).

Jakie różańce najlepiej sprawdzą się jako upominki religijne?

Na prezent warto kupić dobrej jakości, atrakcyjny wizualnie różaniec, który przypadnie do gustu osoby obdarowanej. Dla mężczyzn najlepiej wybierać raczej stonowane, utrzymane w ciemnej kolorystyce różańce, które pozwolą na dyskretne odmawianie modlitwy w domu i poza nim. Dla panów świetnie sprawdzą się np. różańce drewniane oraz akcesoria wykonane z kamieni półszlachetnych, np. z onyksu. Świetnym pomysłem będzie także bardzo popularny wśród panów różaniec na rękę, który będzie subtelnie zdobił nadgarstek, przypominając o regularnej modlitwie oraz pozwalając na jej dyskretne odmawianie także poza domem.

Dla kobiet warto natomiast wybierać bardziej ozdobne, dekoracyjne różańce, utrzymane w dowolnej kolorystyce. Świetnym pomysłem na prezent będą upominki religijne w postaci różańca w ulubionym kolorze obdarowanej. Dla najmłodszych warto natomiast podarować kolorowy, przyciągający wzrok różaniec, który pobudzi dziecięcą wyobraźnię, a jego atrakcyjny wygląd dodatkowo zachęci malucha do odmawiania codziennej modlitwy wspólnie z rodzicami.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię