Dom i ogród

Skuteczne sposoby na ochronę przed włamaniem do domu

Skuteczne sposoby na ochronę przed włamaniem

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie we własnym domu. Z tego powodu szukamy sposobów na to, jak odpowiednio zabezpieczyć go przed włamaniami na wypadek, gdyby złodzieje to właśnie nasze lokum wybrali za swój cel. Co możemy zrobić, aby utrudnić im zadanie? W naszym artykule znajdziesz trzy najskuteczniejsze sposoby!

Alarm i monitoring

Dostępność różnorodnych rozwiązań technologicznych w dzisiejszych czasach umożliwia skuteczne zabezpieczenie domów. Wśród rozwiązań, które zwiększają poczucie bezpieczeństwa i zmniejszają ryzyko włamania, wyróżnia się systemy alarmowe oraz monitoring. Oba mają za zadanie informować właścicieli o tym, że dochodzi do niepożądanych sytuacji w ich domu, a w części przypadków informowane są o tym również odpowiednie służby, które mogą od razu zareagować przybywając na pomoc.

Które z rozwiązań – monitoring czy system alarmowy – warto wybrać? Najlepiej postawić na współpracę obu. Monitoring umożliwia wizualne kontrolowanie tego, co dzieje się w obszarze, na którym skierowane są kamery, a także rejestruje i zapisuje przebieg zdarzeń (przez co ułatwia odnalezienie sprawców włamania), zaś system alarmowy wysyła informacje do właściciela oraz służb, które mogą natychmiast przyjechać i podjąć odpowiednią interwencję.

Okna antywłamaniowe

Złodzieje bardzo często decydują się na włamania poprzez otworzenie okien i drzwi balkonowych. To najłatwiejsza do sforsowania przeszkoda, dlatego chcąc zabezpieczyć swój dom warto zdecydować się na montaż bezpiecznych okien antywłamaniowych. Są one wykonywane z solidnych materiałów i spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa, a także są wyposażone w specjalne klamki, okucia oraz szyby, dzięki czemu ich sforsowanie wymaga włożenia przez złodziei ogromnego wysiłku.

Zamki antywłamaniowe

Wymiana zamka w drzwiach na nowoczesne i antywłamaniowe jest jednym ze skutecznych sposobów na powstrzymanie złodziei przed włamaniem. Warto wybierać zamki wykonane z dobrej jakości materiałów, które odznaczają się wysoką odpornością na włamania i trwałością. Od tego, na jakiej klasy zamek się zdecydujemy, zależy bowiem bezpieczeństwo domu. Im lepszy zamek, tym trudniej będzie go pokonać złodziejom i dostać się do naszego lokum.

Dużo zależy także od samego wykonania usługi montażu nowego mechanizmu, ponieważ źle zainstalowany mechanizm będzie łatwiejszy do sforsowania przez złodziei, mniej trwały i nie spełni prawidłowo swojej zabezpieczającej funkcji. Z tego powodu zadanie to warto zlecić specjalistom, którzy posiadają odpowiednią wiedzę, wprawę i profesjonalne narzędzia. Cieszącą się dużym zaufaniem firmą zrzeszającą najlepszych ślusarzy w Polsce jest Pogotowie zamkowe (https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/). Specjaliści w niej zatrudnieni wezwani do wymiany zamków w drzwiach pomogą w doborze najlepszego zabezpieczenia drzwi, jak i zamontują zamek w prawidłowy sposób, dzięki czemu stanie się od trudną do pokonania przez złodziei przeszkodą.

Artykuł partnera.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię