Lifestyle

Zastawy porcelanowe polecane na prezent ślubny

Zastawy porcelanowe polecane na prezent ślubny
Zastawy porcelanowe polecane na prezent ślubny

Markowe stołowe zastawy porcelanowe to doskonały prezent ślubny. Rodzina i bliscy młodej pary najczęściej szukają upominków praktycznych, trwałych, a jednocześnie stylowych. Wszystkie te wymagania spełniają serwisy obiadowe lub deserowe wykonane ze szlachetnej ceramiki. To dlatego od pokoleń są one tak często wybierane nie tylko jako podarunki weselne, ale towarzyszą także uczestnikom innych uroczystości rodzinnych, towarzyskich czy biznesowych.

Początkowo wyroby porcelany były tak cenne, że uchodziły wręcz za podarunki godne tylko monarchów. Na szczęście z czasem zaczęły się pojawiać także na stołach mniej zamożnych rodzin, a dziś są wręcz w powszechnym użytku. Niemniej nadal pozostają one synonimem piękna, elegancji i ekskluzywności.

– Porcelana to szlachetny materiał, który wymaga niezwykłej precyzji w obróbce podczas formowania naczyń, a często niektóre etapy procesu wytwarzania muszą być nadal wykonywane ręcznie – mówi ekspert ze sklepu internetowego Porcelana24.pl, który specjalizuje się w sprzedaży akcesoriów stołowych i dekoracyjnych znanych producentów. – W porcelanie najbardziej fascynuje użytkowników jej delikatność, a wręcz kruchość, połączona z niezwykłą wytrzymałością i trwałością. Zdarza się przecież często, że w rodzinach zastawy stołowe przechowywane są od dwóch, trzech pokoleń. Talerze czy filiżanki wchodzące w ich skład najczęściej nie mają żadnego uszczerbku, a dekoracje wyglądają, jakby były namalowane wczoraj.

Porcelana – symbol trwałości

Dzięki tym wyjątkowym cechom porcelana z czasem nabrała także znaczenia symbolicznego. Ponieważ może służyć latami i nic nie traci ze swojej atrakcyjności, zaczęła kojarzyć się z trwałością, stałością i niezmiennością. Przekazując więc młodej parze serwis z porcelany najbliżsi łączą to z wiarą w stabilność i nierozerwalność ich związku. A ponieważ najczęściej wręczane są zastawy o większej liczbie elementów – przeznaczone dla sześciu czy nawet dwunastu osób – to w ten sposób przekazywana jest przez ofiarodawców nadzieja na stopniowe budowanie i rozwój rodziny, utrzymywanie silnych więzi z najbliższymi czy długie kultywowanie relacji przyjacielskich.

Osoby, które wybierają porcelanowe zastawy stołowe na prezent ślubny najczęściej decydują się na jeden z kompletów:

  • zastawa stołowa dla 6 osób;
  • zastawa stołowa dla 12 osób;
  • serwis obiadowo-kawowy;
  • serwis obiadowo-herbaciany;
  • serwis deserowy (kawowy lub herbaciany).

Dostępne są także mniejsze zestawy przeznaczone dla dwóch osób. Niektóre sklepy mają w ofercie także wzory, których elementy można dokupować w pojedynczych egzemplarzach. Można wtedy samemu skompletować zestaw dla dowolnej liczby osób.

Marki najchętniej kupowanych wyrobów z porcelany

Uznaniem cieszą się zwłaszcza wyroby markowe z porcelany. W Polsce najbardziej znane są wytwórnie z Chodzieży i Ćmielowa, które wśród rodzimych producentów mają najdłuższe tradycje. Wysoki poziom prezentują także działające wciąż zakłady, które podtrzymują świetne, przedwojenne tradycje porcelany niemieckiej – Kristoff z Wałbrzycha czy Karolina z Jaworzyny Śląskiej. Wśród nowych wytwórni wyróżnia się prężna Lubiana, ale ciekawe wzory proponują także nowe, dynamiczne marki, które odważnie wprowadzają nowoczesny designe.

Wśród zagranicznych producentów największą renomą cieszy się oczywiście niemiecka Miśnia – wynalazca i pierwszy wytwórca porcelany europejskiej, który cały czas jest obecny na rynku. Nadal podtrzymywane są tam tradycje rzemieślnicze rodem z XVIII-wiecznej manufaktury, ale to tylko wzmacnia prestiż tej marki. W naszych sklepach dostępne są także wyroby innych znanych współcześnie marek np. Villeroy & Boch, Thun czy Rosenthal.

Wytwórcy markowej porcelany oferują wyroby ekskluzywne z najwyższej półki. Ich ceny potrafią czasami przyprawić o zawrót głowy. Na szczęście nawet oni zabiegają o szersze grono klientów i dostosowują swoje wyroby do gustu i kieszeni masowego odbiorcy. Oferta na rynku jest tak bogata, że każdy z pewnością znajdzie zestaw, który będzie odpowiadał jego wymaganiom, a przy okazji będzie oznaczony sygnaturą topowej marki.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię