Sport

Jak wybrać koło cyrkowe?

Jak wybrać koło cyrkowe
Jak wybrać koło cyrkowe

Aerial hoop czy aerial lyra to zajęcia, które prowadzone są na kole zawieszonym w powietrzu. Ten sport łączy w sobie elementy akrobatyki, gimnastyki artystycznej, tańca i jogi. Regularne ćwiczenia dają efekty w postaci wzmocnionych mięśni i uelastycznionego ciała. Ćwiczenia na kole zdecydowanie poprawiają kondycję, ale również uczą wzorców ruchowych przez co osoba ćwicząca pracuję nad gracją. Bardzo ważne jest to, że ćwiczenia na kole cyrkowym mogą być prowadzone na różnych poziomach zaawansowania od podstawowego do bardzo zaawansowanego, wręcz artystycznego.

Zajęcia bardzo szybko stają się nową pasją każdego kursanta, gdyż są idealnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, który zapewnia dodatkowo ruch i relaks. Zajęcia na kole cyrkowym są wspaniałą alternatywą na wszelkich zajęć fitnessowych czy treningu na siłowni. Warto jednak wspomnieć, że zajęcia aerial hoop mogą być też dobrym uzupełnieniem innych form aktywności.

Ćwiczenia wykonywane na kole aerial hoop są bardzo kreatywne i w przeciwności do innych form aktywności sportowej nie nudzą się, ze względu na swoją formę. Ćwicząc na kole stale mamy przed sobą nowe wyzwania, w postaci nowych figur. Kolejne etapy sprawności są motywacją do dalszej nauki.

Sprzęt do ćwiczeń – jaka średnica koła cyrkowego?

Ćwiczenia aerial hoop odbywają się na kole cyrkowym zwanym inaczej. Przyrząd ten jest używany do ćwiczeń w powietrzu. Koło cyrkowe podwieszone jest do sufitu za pomocą specjalnego mocowania. Koła zazwyczaj mają średnicę od 80 do 105 cm, ich wielkość zwiększa się o każde 5 cm średnicy. Koła występują w różnych kolorach co w szczególności dla osób startujących w zawodach jest ogromnie ważne, gdyż idealnie dobrana stylistyka może wpływać na jakość widowiska.

Koło cyrkowe powinno być dobrane do wzrostu ćwiczącej na nim osoby. Istnieją dwa sposoby na poznanie wymiaru koła cyrkowego dopasowanego do danej osoby. Pierwszy z nich to zmierzenie długości, od kości biodrowej do stopy i dodanie do tego 5cm. Drugi natomiast polega na siedzeniu na krześle i zmierzeniu długości do siedziska do czubka głowy i dodania do wyniku 12-15cm.

Sprzęt do ćwiczeń – ile uchwytów?

Standardowe koła cyrkowe i te, które są polecane przez specjalistów posiadają jeden uchwyt spawany. Oczywiście istnieje możliwość wykonania koła cyrkowego z dwoma uchwytami i decyzja należy  zawsze do kupującego, jednak warto mieć na uwadze, że ćwiczenia wykonywane na kołach z jednym uchwytem będą się znacznie różniły się od ćwiczeń wykonywanych na kołach z dwoma uchwytami. Z założenia koło cyrkowe z dwoma uchwytami powinno być łatwiejsze do opanowania dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aerial hoop.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię