Uroda

Złoty blond bez farb z drogerii i bez wizyty u fryzjera – czy to możliwe?

Złoty blond bez farb z drogerii i bez wizyty u fryzjera – czy to możliwe
Złoty blond bez farb z drogerii i bez wizyty u fryzjera – czy to możliwe

Wiele Polek marzy o włosach w kolorze zloty blond. Nie zawsze jednak mamy pieniądze lub chcemy odwiedzać fryzjera i nakładać na głowę chemiczne farby, które mocno rozjaśniają włosy, uszkadzając ich strukturę. Jest jednak roślinna odpowiedź na tego typu potrzeby – to henna złocisty blond.

Henna w kolorze blond – czy to możliwe?

Bardzo jasne henny do włosów powstają w wyniku połączenia określonych ziół. Złoty blond farba naturalna w składzie posiada m.in. wyciąg z liści drzewa herbacianego, indygo, lawsonię bezbronną oraz kurkumę. Niestety, osoba, która naturalnie posiada ciemne włosy nie może liczyć na jasny złocisty blond. Henna bowiem ich nie rozjaśnia, a jedynie ujednolica ich kolor, pokrywając je cieniutką warstwą, odbijającą światło. Oznacza to, że naturalna farba złoty blond przeznaczona jest dla właścicielek siwych oraz jasnych włosów. W zależności o koloru wyjściowego z jej pomocą można uzyskać odcień złoty blond włosy lub czerwonozłoty blond.

Dlaczego warto sięgnąć po hennę?

Jeśli Twoje włosy są jasne i chcesz uzyskać jasny złoty blond, henna będzie wprost idealnym rozwiązaniem. Przede wszystkim działa delikatnie, pielęgnując włosy oraz skórę głowy (ma działanie przeciwzapalne). Złoty kolor włosów będzie lśnił w słońcu i zachwycająco się mienił, a one same będą silne, mocne, zdrowe i grube! Tego typu pielęgnacja przeciwdziała łamaniu się włosów.

Henny możesz używać w zaciszu domowym.

Jaką hennę kupić?

Co ważne, henna jest preparatem w pełni roślinnym. Dlatego właśnie warto sięgnąć po produkty, pochodzące od producentów z krajów Orientu. Najlepiej z Indii. Wtedy zyskujesz pewność, że została ona przygotowana zgodnie z ajurwedyjskimi procedurami. Możesz mieć problem ze znalezieniem tego typu farb w popularnych drogeriach. Warto więc postawić na poszukiwania w sieci. W internecie działają drogerie, specjalizujące się z sprzedaży orientalnej pielęgnacji.

Producentem obok którego nie powinnaś przejść obojętnie jest henna Khadi blond. Produkty tej marki są cenione przez kobiety na całym świecie. Ich skład nie tylko nie budzi żadnych wątpliwości. Został też doceniony podczas wielu kontroli i badań certyfikatem BDiH, który przyznawany jest kosmetykom naturalnym najwyższej jakości. Dodatkowo henna Khadi złoty blond przygotowana została tak, aby z jej użyciem nie było nawet najmniejszego problemu, a użytkowniczkę wspiera jasna instrukcja obsługi, przygotowana przez producenta.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię