Dom i ogród

Fotel do masażu – jak wybrać najbardziej odpowiedni?

Fotel do masażu – jak wybrać najbardziej odpowiedni
Fotel do masażu – jak wybrać najbardziej odpowiedni

Skorzystanie z fotela masującego to idealne zakończenie stresującego, męczącego, długiego dnia. Aby jednak mebel jak najlepiej spełniał swoją funkcję, warto zakupić profesjonalny, wysokiej jakości fotel od sprawdzonego producenta. Na co zwrócić uwagę, wybierając produkt? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Kto będzie korzystał z fotela?

Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, kupując fotel do masażu, jest to, kto będzie z urządzenia korzystał. Jeśli wybierasz fotel do domu albo mieszkania, z którego korzystać będzie kilka osób, ważne jest, by dopasować produkt do potrzeb wszystkich użytkowników. Istotne jest też określenie podstawowych funkcji, jakie sprzęt ma spełniać. Czy jego zadaniem jest wyłącznie spełnienie funkcji relaksacyjnej i poprawiającej samopoczucie, czy może również zdrowotnej? W pierwszym przypadku wystarczający będzie standardowy model masujący. Jeśli natomiast ty albo ktoś z twojej rodziny cierpi na dolegliwości związane np. z kręgosłupem, zalecane jest zakupienie profesjonalnego, specjalistycznego sprzętu masującego. W tym przypadku należy jednak pamiętać, aby przed zakupem skonsultować tę kwestię z lekarzem, aby mieć gwarancję, że nabywany fotel jest w pełni bezpieczny, funkcjonalny i pomocny. Najlepiej przy tym zwrócić również uwagę na kwestię odpowiednich atestów i certyfikatów.

Istotne jest też miejsce użytkowania fotela. Czy będzie to urządzenie domowe, z którego będą korzystać wyłącznie domownicy, czy też sprzęt przeznaczony do SPA, gabinetu masażu albo hotelu? Należy pamiętać, że modele wykorzystywane w wymienionych ośrodkach i placówkach powinny cechować się jak największą wytrzymałością i funkcjonalnością, a przy tym być łatwe w zachowaniu czystości. Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę, jak wiele osób będzie korzystało z urządzenia każdego dnia.

Wzrost, waga, siła masażu

Odpowiedni fotel wypoczynkowy z masażem powinien być jak najlepiej dopasowany do użytkownika. Ważne jest dostosowanie modelu do wzrostu oraz wagi osoby korzystającej. Osoby o wzroście powyżej 155 cm zazwyczaj mogą bez przeszkód korzystać z większości dostępnych na rynku urządzeń. Jeśli chodzi natomiast o osoby bardzo wysokie, tj. o wzroście niemal 200 cm, mogą mieć już większe trudności. Dlatego też w takim przypadku zaleca się wybór większego modelu, dedykowanego bardzo wysokim osobom. Jeśli chodzi o kwestię wagi, to dobrej jakości, wytrzymały fotel jest w stanie bez przeszkód działać przy obciążeniu ok. 150 kg. Ponadto dobrze jest też wziąć pod uwagę siłę masażu. Niektóre osoby lubią bowiem delikatne, subtelne masowanie, które dla innych może być z kolei zbyt słabe i niewystarczające. Konkretny model powinien być więc dopasowany do preferencji użytkowników w tym zakresie.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię