Uroda

Gabinet medycyny estetycznej – nie tylko walka ze zmarszczkami

Gabinet medycyny estetycznej
Gabinet medycyny estetycznej

Z czym najczęściej kojarzymy określenie „gabinet medycyny estetycznej”? Gdyby przeprowadzić na ten temat sondę uliczną, najczęściej zapewne padną odpowiedzi typu: usuwanie zmarszczek, powiększanie ust, powiększanie biustu, kolagen, botoks i tak dalej…

Czy słusznie gabinet medycyny estetycznej postrzegany jest jedynie jako miejsce, gdzie dobrze sytuowane kobiety pozbywają się drobnych mankamentów urody?

Otóż niekoniecznie…

Czym tak naprawdę zajmują się gabinety medycyny estetycznej? Zastanówmy się, jakie potrzeby pojawiają się w zakresie poprawiania urody.

Wielu pacjentów decydując się na pomoc specjalisty w dziedzinie medycyny estetycznej, kieruje się niestety nie próżnością, ale chęcią poprawienia sobie jakości życia – w choćby niewielkim stopniu. Są to często ofiary wypadków, poparzeń, osoby posiadające znamiona w widocznych miejscach i tym podobne przypadki. W ich wypadku chodzi nie tylko o zwykłe mankamenty urody, czy efekty starzenia, z którymi da się żyć. Dla nich pozbycie się szpecących blizn, czy innych defektów, to perspektywa możliwości wyjścia na ulicę bez świadomości, ze wszyscy patrzą i komentują wygląd. Osoby dotknięte przez los pokładają nieraz wielkie nadzieje w tym, że gabinet medycyny estetycznej odmieni ich los i da szansę na w miarę normalną egzystencję – zawarcie związku, czy podjęcie pracy wśród ludzi, co dla nas wydaje się czymś tak zwyczajnym i czego po prostu nie doceniamy.

Oczywiście nie ma niczego złego w typowym poprawianiu urody. Jeśli tylko gabinet medycyny estetycznej ma nam pomóc podnieść poziom samoakceptacji – dlaczego nie skorzystać? Na całym świecie miliony ludzi płci obojga korzysta z dobrodziejstw medycyny estetycznej, dlaczego więc nie rozważyć poprawienia sobie tego i owego?

Musimy oczywiście pamiętać, że nie każdy gabinet medycyny estetycznej zasługuje na zaufanie, jakim go zamierzamy obdarzyć oddając w ręce specjalisty swoje ciało. Wraz ze wzrostem popularności tej gałęzi medycyny, rośnie też ilość gabinetów i niepokojących doniesień na temat nie zawsze rzetelnie wykonanych usług. Wygląda na to, że nie do końca jest to kwestia ceny świadczonych usług, skoro nawet celebrytki, które nie oszczędzają na urodzie, trafiają czasem w ręce fuszerów.

Jak wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej?

Nie obawiajmy się pytać znajomych, którzy korzystali już z tego typu usług. Zwłaszcza, jeśli się z tym nie kryją. Odwiedzajmy fora tematyczne dotyczące zdrowia i urody. Uważajmy jednak na teksty sponsorowane, które piszą w niezwykle entuzjastycznym tonie osoby nie mające z opisywanym przez siebie gabinetem nic wspólnego. Porównujmy opinie, zadawajmy pytania osobom, które je piszą.

Poprawianie urody może się skończyć oszpeceniem, jeśli nie wykażemy się należytą starannością wybierając dla siebie gabinet medycyny estetycznej. W skrajnych przypadkach, a takie przecież też  się zdarzają – utratą zdrowia, niekiedy nawet życia, do czego mogą doprowadzić powikłania po źle wykonanym, prostym zabiegu.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię