Dom i ogród

Komoda pod telewizor to oszczędność miejsca i praktyczne rozwiązanie!

Komoda pod telewizor to oszczędność miejsca i praktyczne rozwiązanie!
Komoda pod telewizor to oszczędność miejsca i praktyczne rozwiązanie!

Często zastanawiamy się, czy komoda pod telewizor jest nadal potrzebna? Szczególnie w sytuacji, gdy wieszamy telewizor na ścianie. Zobacz, jakie są zalety tego rozwiązania oraz jakie komody pod telewizor będą modne w najbliższym sezonie!

Salon to najlepsze miejsce na umiejscowienie telewizora, który w ostatnich latach stał się sprzętem multimedialnym i zapewnia nam możliwości wybiegające poza standardowe oglądanie telewizji. Z telewizora korzystamy, by słuchać muzyki i radia. Przeglądamy w nim Internet, oglądamy youtuberów, ćwiczymy z ulubionymi trenerami czy gramy w gry. Telewizor jako nośnik multimedialny daje nam ogromne możliwości, nic więc dziwnego, że często zajmuje honorowe miejsce w salonie.

Warto również zwrócić uwagę, że telewizorom przybywa nie tylko funkcji, ale i cali. Jeszcze parę lat temu miano dużych telewizorów nosiły modele o przekątnej 30 cali, dziś w ten sposób określamy modele o przekątnej powyżej 50 cali. Rosnąca matryca telewizora to także nowe wyzwanie dla urządzających salon. Wśród nowych wyzwań pojawia się kwestia wyboru odpowiedniej komody pod telewizor.

Po co komoda pod telewizor, jeśli wieszamy telewizory na ścianie?

Coraz częściej pojawia się pytanie,  po co komoda pod telewizor, jeśli wieszamy telewizor na ścianie? Czy chodzi tylko o względy estetyczne?

Wieszanie telewizora na ścianie cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ wygląda to bardzo nowocześnie oraz pozwala wybrać optymalną wysokość zawieszenia ekranu. Nie musimy się również martwić o takie kwestie jak stojak pod telewizor.  Jednak to nie oznacza, że komoda pod telewizor jest niepotrzebna. Trzeba pamiętać o tym, że telewizor jako urządzenie multimedialne składa się z większej ilości urządzeń niż tylko ekran, czy antena telewizyjna. Dużą rolę odgrywa dekoder telewizyjny, musi być on połączony z telewizorem oraz być w zasięgu pilota. Kolejne elementy, które coraz częściej występują na wyposażeniu to soundbary, które poprawiają dźwięk, fani kina inwestują w wysokiej klasy kina domowe, a osoby lubiące spędzać wolny czas na graniu posiadają konsole. I w ten sposób wachlarz urządzeń, znajdujących się w zasięgu telewizora, szybko rośnie.

I właśnie w tej sytuacji niezbędna okazuje się komoda pod telewizor. Jej zadaniem jest estetycznie przechować wszystkie dodatkowe urządzenia. Przy wyborze komody pod telewizor zwróć uwagę, czy posiada otwarte półki. Niestety nie każdy pilot poradzi sobie z przeszkleniem, co uniemożliwi swobodne przełączanie kanałów. Dodatkowo szafka RTV ukryje mało estetyczne kable oraz dostarczy więcej miejsce do przechowywania domowych akcesoriów. Natomiast jeśli zdecydujesz się na wiszący telewizor, to na blacie komody zyskasz sporo miejsca do ekspozycji ulubionych pamiątek, książek, czy po prostu dekoracji.

Jaką komodę pod telewizor wybrać?

Styl nowoczesny jest najchętniej wybieranym do współczesnych mieszkań. Meble o tym charakterze są stonowane, posiadają ciekawą bryłę, a dominującym kolorem jest biel na wysoki połysk oraz faktury imitujące beton. Meble w stylu nowoczesnym często określane są jako chłodne, dlatego dobrze jest ocieplić wnętrze dodatkami. Natomiast komoda w tym stylu prezentuje pełny minimalizm. Szafka RTV nie posiada widocznych uchwytów oraz nóżek. Komody wieszane na ścianie to prawdziwy HIT nadchodzących sezonów. Doskonale sprawdzają się małych pomieszczeniach, gdyż optycznie powiększają przestrzeń.

Nowością w nadchodzących trendach wnętrzarskich jest styl loftowy oraz industrialnych. W tym stylu biel została zastąpiona ciemnymi akcentami, szczególnie czernią oraz antracytem. Obok takich materiałów jak drewno będzie występować metal. Komoda pod telewizor w stylu loftowym również będzie minimalistyczna, ale do wnętrza wprowadzi mocny charakter.

Polskie mieszkania na dobre pokochały styl skandynawski i raczej nie zniknie on tak szybko z naszego rynku. W przeciwieństwie do wcześniejszych aranżacji kojarzy się on z przytulnością. W prowadza również do pomieszczenia dużo świeżości i jasności. Komoda pod telewizor w tym stylu będzie charakteryzować się wysokimi nóżkami, które będą nadawać jej lekkości.

1 Comment

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię