Dom i ogród

Meble ogrodowe i dodatki, które sprawdzą się podczas największych upałów

Meble ogrodowe i dodatki, które sprawdzą się podczas największych upałów
Meble ogrodowe i dodatki, które sprawdzą się podczas największych upałów

Upalne lato to czas na wymarzone wakacje i długo wyczekiwane urlopy. O ile słońce w umiarkowanej dawce dobrze na nas działa, bo jest źródłem witaminy D3, o tyle nasze meble ogrodowe i dodatki nie lubią, gdy są zbyt długo narażone na silne promieniowanie słoneczne. Łatwo wtedy o odbarwienia, łuszczącą się farbę czy nieestetyczne plamy.

Jakie meble ogrodowe i dodatki wybierać, aby poradziły sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi? Jak zadbać o pielęgnację i przechowywanie, by podczas kolejnych sezonów estetyka wybranych elementów wyposażenia nie zaskoczyła negatywnie?

Meble ogrodowe – trwały i wyjątkowy wizualnie technorattan

Spośród materiałów służących do produkcji mebli ogrodowych sprawdza się technorattan. To surowiec sztuczny, specjalnie wzmocniony, który wyglądem do złudzenia przypomina naturalną plecionkę rattanową. Łączy w sobie najciekawsze i najbardziej pożądane cechy charakterystyczne dla mebli bazujących na surowcach sztucznych oraz naturalnych.

Choć meble ogrodowe technorattanowe nie należą do najtańszych, finalnie stają się inwestycją w długie lata użytkowania. To właśnie im niestraszne są zmienne warunki atmosferyczne, w tym silne promienie słoneczne. Krzesła, stoliki czy fotele technorattanowe oraz inne produkty z tego materiału, które można znaleźć w sklepie https://bazkar.pl/, nie odbarwiają się pod wpływem słońca, a ich kolory pozostają nasycone. Nie tracą swoich właściwości narażone na działanie zarówno wysokiej, jak i niskiej temperatury. Mogą być zatem użytkowane nie tylko podczas sezonu letniego, ale i w chłodniejsze dni jesienne lub wiosenne, kiedy to lubimy otuleni kocem spędzać wieczory na świeżym powietrzu – na tarasie, w ogrodzie lub na podmiejskiej działce.

Z tego samego surowca wykonuje się funkcjonalne i ciekawe wizualnie dodatki. Stoliki kawowe, podnóżki, siedziska spełniające funkcję puf z dodatkowym miejscem do przechowywania lub pojemnikiem na lód, który sprawdza się do utrzymywania temperatury schładzanych napojów.

Dodatki do mebli ogrodowych na letnią porę

Mając już wybrany zestaw mebli ogrodowych, nie zapominamy o praktycznych dodatkach. Wśród nich królują poduszki, które sprawiają, że spędzanie czasu na krzesłach, fotelach, ławach i leżakach jest znacznie bardziej komfortowe. Jak jednak uchronić tekstylia przed słońcem, deszczem i zabrudzeniami?

Poduszki bazujące na materiałach wysokiej jakości, są w stanie przetrwać codzienne użytkowanie na świeżym powietrzu. Warto, aby w całości nadawały się do prania lub posiadały zdejmowany pokrowiec. Dzięki temu łatwo utrzymać je w czystości. Na rynku znaleźć można także produkty, które wykazują się niską nasiąkliwością i odpornością na większość powszechnych zabrudzeń, ponadto właściwie przechowywane i użytkowane nie stracą na swoich walorach wizualnych.

Pielęgnacja i przechowywanie

Aby zarówno meble ogrodowe, jak i dodatki do wyposażenia służyły więcej niż jeden sezon, muszą być właściwie przechowywane i pielęgnowane. Nawet najtrwalszym i odpornym na czynniki zewnętrzne meblom ogrodowym przyda się specjalny pokrowiec, który uchroni je chociażby przed powierzchownym kurzem i drobnymi cząsteczkami zanieczyszczeń.

Pokrowiec można kupić wraz z kompletem mebli, aby mieć pewność, że będzie idealnie pasował i szczelnie zabezpieczy wszystkie elementy. Innym rozwiązaniem jest uniwersalna plandeka. Nie bez znaczenia pozostaje pielęgnacja, czyli stosowanie przeznaczonych do danych produktów środków czyszczących i korzystanie z dołączanych do mebli instrukcji, w jaki sposób i czym je czyścić.

Tak przygotowani do sezonu letniego możemy się tylko cieszyć z upalnych dni i wolnych chwil przeznaczanych na relaks.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię