Sejfy domowe pomagają chronić wartościowe przedmioty. Mowa tu nie tylko o pieniądzach czy kartach, ale także o biżuterii i innych kosztownościach. Komu przyda się domowy sejf? Co możemy w nim przechowywać? Jakie sejfy do domu dostępne są na rynku?
Sejfy do domu – co możemy w nich przechowywać?
W sejfach możemy trzymać wszystko to, co ma dla nas wartość i co chcemy zabezpieczyć przed dostępem niepowołanych osób. Sejf domowy może nas jednak ochronić nie tylko przed kradzieżą, ale – jeśli wybierzemy model ognioodporny – także przed pożarem.
Co możemy włożyć do sejfu? Poza pieniędzmi, kartami czy sztabkami złota, także cenną biżuterię, zegarki, numizmaty, dzieła sztuki czy ważne dokumenty, jak paszporty, akty notarialne, weksle. Zabezpieczy także klucze do domów, mieszkań czy samochodów oraz wartościowe pamiątki, jak np. fotografie rodzinne.
Komu sejfy domowe będą przydatne?
Dobry domowy sejf przyda się tak naprawdę każdemu, kto chce dobrze zabezpieczyć wartościowe dla niego przedmioty. Jego zakup jest szczególnie pożądaną inwestycją w przypadku częstych nieobecności w domu czy wyjazdów, zarówno krótkich, jak i dłuższych. Jest także racjonalnym rozwiązaniem dla rodziców małych dzieci, którzy chcą chronić swoje kosztowności przed dostępem maluchów. Ochroni je także przed nieumyślnym uszkodzeniem przez domowe zwierzaki. Sprawdzi się doskonale w przypadku osób, które wpuszczają do domu wykonawców różnego rodzaju usług: opiekunki do dzieci czy seniorów, osoby sprzątające czy różnego typu fachowców.
Sejfy do domu – co warto o nich wiedzieć?
Sejfy do domu są urządzeniami, które mimo niewielkich rozmiarów, doskonale chronią przedmioty w nich umieszczone i są bardzo wytrzymałe. Ich obsługa jest prosta, a wielość modeli dostępnych na rynku, np. marki Hartmann Tresore, sprawi, że każdy znajdzie sejf domowy dla siebie.
Sejfy różnią się oczywiście wielkością. To, jaki konkretnie sejf wybierzemy, zależy od tego, co chcemy w nich przechowywać. Wybrane modele mają funkcję ognioodporności, która zabezpiecza kosztowności w razie pożaru. Różnica polega także na miejscu ustawienia czy montażu sejfu. Możemy wybrać model wolnostojący bądź taki, który możemy wmurować w ścianę. Poszczególne sejfy różnią się także sposobem otwierania. Tutaj do wyboru mamy opcję klucza, kodu elektronicznego, szyfru lub czytnika linii papilarnych.
Wszystko to sprawia, że bez problemu znajdziemy sejf odpowiadający naszym potrzebom i w zakresie naszych możliwości budżetowych.
Dodaj komentarz