Sport

Hulajnogi trójkołowe – coś dla najmłodszych

Hulajnogi trójkołowe – coś dla najmłodszych
Hulajnogi trójkołowe – coś dla najmłodszych

Jeśli uwielbiasz spędzać czas aktywnie i doceniasz wartość rekreacji jako zdrowej rozrywki, na pewno chcesz przekazać takie mądre przyzwyczajenia swoim dzieciom. Najczęściej rodzice rozpoczynają przyzwyczajanie maluchów do sportowego hobby, inwestując w mały rowerek na trzech kółkach – ale okiełznanie takiego pojazdu leży w możliwościach dziecka, które ma 5 czy 6 lat. Jazda na rowerze wymaga już posiadania pewnej koordynacji ruchowej. Jednak jest pewne akcesorium, które może już młodszemu dziecku pomóc rozwinąć zmysł równowagi – i ośmielić je do spędzania czasu właśnie na rekreacyjnej zabawie.

Hulajnogi trójkołowe, czyli jak zacząć sportową przygodę

Trzy kółka to przepis na sukces, gdy chcemy zachęcić dziecko do korzystania z jakiegokolwiek pojazdu. Dla tych brzdąców, które czują się onieśmielone na widok rowerka, choćby takiego na trzech kółkach, świetną propozycją jest hulajnoga – również taka na trzech kołach. Taki pojazd porusza się pewnie przed siebie: dziecko powoli uczy się wówczas trzymać równowagę, koncentrując się przede wszystkim na własnym ciele.

Sama hulajnoga zbyt szybko się nie przewróci, a dziecko ma najlepszą możliwość, żeby zareagować i uchronić się przed upadkiem, bo jedną nogę wciąż ma w pobliżu gruntu. Właśnie dlatego odpowiedni model hulajnogi bardzo dobrze nadaje się do takich pierwszych rekreacyjnych treningów. Znawcy tematu zaznaczają, że przejażdżka na trójkołowej hulajnodze leży w możliwościach dzieci, które mają 2-3 lata.

Hulajnogi trójkołowe (zobacz tutaj: https://www.asport.pl/k/668/hulajnogi-3-kolowe/) są konstruowane na dwa zasadnicze sposoby – a chodzi tu przede wszystkim o to, gdzie znajdzie się to trzecie, dodatkowe koło. W niektórych modelach na dwóch kółkach oparta jest kierownica, co niewątpliwie zwiększa stabilność tej kluczowej części pojazdu. Praktyka pokazuje jednak, że maluchy które już pewniej mkną na hulajnodze, mogą woleć drugi dostępny rodzaj trójkołowej hulajnogi – bo dwa kółka pod kierownicą potęgują wstrząsy podczas pokonywania nierównego terenu. Bardziej zaawansowanym użytkownikom trójkołowej hulajnogi warto polecić model, który dwa kółka ma na drugim końcu podestu.

Ale niezależnie od tego, na jaką opcję jako rodzic zechcesz się zdecydować, podczas wybierania hulajnogi dla dziecka zawsze zwracaj uwagę na jakość tworzyw, jakich użyto do wykonania tego sprzętu. Cała konstrukcja powinna być wytrzymała, a kółka w żadnym wypadku nie powinny być plastikowe. Nie podchodź do kupowania hulajnogi jak do kupowania zabawki, bo jak już wspomniano, taka jazda jest rekreacją, zapraszającą dziecko do polubienia sportowych sposobów spędzania czasu.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię