Dom i ogród

Szlifierki pneumatyczne, sprężarki tłokowe i pistolety lakiernicze – urządzania na sprężone powietrze

pistolet do profesjonalnego lakierowania natryskowego

Czyszczenie trudno dostępnych miejsc, wielkiego zabrudzenia, malowanie, pompowanie powietrza jest o wiele łatwiejsze jeżeli mamy do dyspozycji  sprężone powietrze umożliwiające szybkie usunięcie kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Sprężone powietrze to bezbarwny i bezwonny gaz utrzymywany pod ciśnieniem wyższym niż atmosferyczne. Pozwala na niezawodne funkcjonowanie maszyn i urządzeń pneumatycznych.

pistolet lakierniczy do motocykli

Uniwersalne wykorzystanie sprężonego powietrza

Sprężone powietrze, czyli powietrze o ciśnieniu wyższym niż początkowe (atmosferyczne), wytwarzane jest przy użyciu specjalistycznych urządzeń nazywanych sprężarkami.   Wykorzystuje się je do zasilania  urządzeń pneumatycznych, w transporcie, medycynie, sportach nurkowych, a także w wielu gałęziach przemysłu oraz w systemach magazynujących. Bywa stosowane jako środek czyszczący do środowisk niepozwalających na dostęp wilgoci, np.: elektroniki typu komputery. W warunkach przemysłowych sprężone powietrze wykorzystywane jest do zasilania maszyn i urządzeń o napędzie pneumatycznym, takich jak: pistolety do lakierowaniaszlifierki oscylacyjnekompresory tłokowe, przecinarki, klucze udarowe.

szlifierka oscylacyjna do lakieru, blachy, karoserii

Wiele urządzeń potrzebuje sprężonego powietrza do prawidłowego działania.  Dostarcza je sprężarka tłokowa. Składa się ona  ze zbiornika, w którym gromadzi się sprężony gaz oraz wydajnego silnika. kompresory tłokowe, w odróżnieniu od wielu innych typów kompresorów, mają stosunkowo niski poziom głośności. Nie emitują hałasu, który byłyby uciążliwy lub szkodliwy dla zdrowia. Pracują jednostajnie, jednak dźwięki o większej częstotliwości emitują tylko podczas napełniania zbiornika. Ten rodzaj kompresora jest też bardzo ekonomiczny oraz tani w eksploatacji.. Mogą być też potrzebne wokół domu i w ten sposób ułatwiać funkcjonowanie niektórych urządzeń. Umieszczone w piwnicy lub garażu, przydadzą się do pompowania kół w samochodach, rowerach czy wózkach dziecięcych. Sprzęt pneumatyczny znajdziemy w każdym dobrym warsztacie samochodowym (zwijacze przewodów, węże pneumatyczne, pistolety do przedmuchu, poduszki pneumatyczne do podnoszeniu samochodów, narzędzia jak klucze udarowe, zapadkowe, szlifierki czy pistolety lakiernicze). Pneumatyka to także lu przede wszystkim wymiar przemysłowy, bowiem sprzęt tego typu znajdziemy w każdej gałęzi przemysłu. Oprócz pneumatyki warsztatowej i przemysłowej, rozwiązania tego typu wykorzystywane są w technice instalacyjnej, budownictwie, rolnictwie czy rzemiośle.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię