Wydawać by się mogło, że zatrzaśnięcie kluczyków w aucie może przydarzyć się tylko właścicielom starszych aut, w których jest możliwość zaryglowania drzwi przed ich zamknięciem. Tymczasem zatrzaśnięty kluczyk w samochodzie to coraz częściej problem właścicieli nowych aut, które posiadają automatyczne blokowanie drzwi po określonym czasie. Co w takiej sytuacji można zrobić? Sprawdź nasze podpowiedzi.
Awaryjne otwieranie samochodu
W sytuacji zatrzaśnięcia kluczy w aucie najprostszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem, jest telefon do firmy ślusarskiej. Fachowiec z https://www.pogotowie-zamkowe-poznan-24h.pl/ przyjedzenie na wskazane miejsce najszybciej jak to możliwe i sprawnie otworzy zamek. Istotną kwestią jest fakt, że zrobi to bez żadnego ryzyka uszkodzenia zamka, czy lakieru samochodu. Dodatkowo taka usługa dostępna jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i nie wiąże się ze znacznymi kosztami. Warto jednak pamiętać, że ślusarz będzie potrzebował dowodu, że jest się właścicielem auta, aby otworzyć zatrzaśnięty kluczyk w samochodzie. Wynika to zarówno z obowiązującego prawa, jak i z etyki zawodowej, gdyż dzięki temu ślusarz ma pewność, że nie otwiera pojazdu obcej osobie. Do udowodnienia swoich praw wystarczy dowód rejestracyjny.
Czy da się otworzyć samodzielnie auto bez klucza?
Samodzielne otwarcie zamka bez klucza jest możliwe, ale wiąże się ze znacznym ryzykiem uszkodzenia zamka, a to znowu wiąże się z dodatkowymi kosztami. Można spróbować otworzyć drzwi metodą na tzw. wieszak, która polega na wsunięciu drutu przez uchylone okno i zahaczenie go o wajchę, która otwiera drzwi. Aktualnie na rynku są nawet specjalne zestawy, które zawierają odpowiedni drut i pompkę, do otwarcia okna. Jednak metoda ma swoje mankamenty: wymaga ogromnej precyzji i cierpliwości, nie uda się przy podwójnej blokadzie drzwi i łatwo o uszkodzenie mechanizmu otwierania okna.
Czego nie robić?
W przypadku zatrzaśniętych kluczy w aucie, nie należy oddalać się od pojazdu na dłuższy czas. Jest to doskonała okazja dla złodziei. Jeśli auto stoi pod domem, w którym jest zapasowy kluczyk, to oczywiście należy się po niego udać, gdyż ryzyko, że w ciągu 2. minut pojawi się złodziej jest minimalne. Należy również pamiętać, że rozbicie nie jest żadnym rozwiązaniem problemu, a jedynie jego powiększeniem. Co prawda w ten sposób uda się dostać do auta, ale koszt wymiany szyby będzie bardzo duży i znacznie przewyższy koszt awaryjnego otwierania zamka.
Dodaj komentarz