Lifestyle

Symbole przynoszące szczęście – co warto wiedzieć?

Symbole przynoszące szczęście - co warto wiedzieć?

Symbole przynoszące szczęście są utrwalone w wielu kulturach od wieków. Niezależnie od tego, czy osobiście miałeś styczność ze szczęśliwym działaniem symboli, talizmanów, amuletów i innych przedmiotów, warto dowiedzieć się o nich trochę więcej. Symbole, których oddziaływanie uznawane jest za przynoszące szczęście, są liczne. Wśród nich są zarówno rośliny, kamienie, jak i przedmioty codziennego użytku.

Symbole przynoszące szczęście – jakie są najpopularniejsze?

Jakie są symbole przynoszące szczęście i jednocześnie odpychające pecha w codziennym życiu? Najbardziej znanym jest czterolistna koniczyna. Roślina ta, często występująca wśród traw, posiada z reguły trzy liście, jednak jedna na 10 tysięcy koniczyn występuje w wersji czterolistnej. Znalezienie takiej koniczyny pozwala wierzyć w szczęście, które będzie sprzyjało znalazcy. Kolejnym, znanym i powszechnie uznawanym symbolem przynoszącym szczęście jest podkowa. Zawieszona nad drzwiami wejściowymi do domu gwarantuje szczęście, pomyślność i powodzenie. Podkowa może stać się wyjątkowym podarunkiem dla bliskiej osoby.

Jakie symbole przynoszą szczęście na co dzień?

Symbole przynoszące szczęście w codziennym życiu łączą się z pomyślnością finansową. Często zauważamy, że do nowego portfela warto włożyć monetę o wartości 1 grosza, która zapewni pomnożenie pieniędzy. Podobnie działa figurka żabki z monetą w pyszczku. Dzięki niej zyskasz powodzenie w finansach. Moneta jednogroszowa – znaleziona orzełkiem od wierzchniej strony – również gwarantuje szczęście i powodzenie. Oprócz powszechnie znanych symboli przynoszących szczęście warto zwrócić uwagę na mniej popularne elementy wpływające na powodzenie oraz pozytywną energię. Takie produkty mogą być doskonałe jako prezent ślubny.

Co w praktyce może przynieść szczęście?

Poza koniczyną czterolistną, podkową oraz monetą jednogroszową popularnym symbolem przynoszącym szczęście jest figurka słonia z trąbą uniesioną ku górze. Posiadanie takiej figurki zapewnia szczęście zarówno w domu, jak i w codziennych sytuacjach. Wiele osób kolekcjonuje takie figurki, które umieszczane są jako ekspozycja regałów lub komód w salonie, sypialni, pokoju młodzieżowym, a nawet w przedpokoju.

Kolorem uznawanym za przynoszący szczęście jest optymistyczna barwa żółta. Dzięki pozytywnej energii płynącej z tego odcienia wiele osób uznaje ją za sprzyjającą dobrym zmianom, radości, bogactwu oraz powodzeniu.

Doskonale jako symbol przynoszący szczęście sprawdza się kamień awentryn. Warto dodać, że szczęściu sprzyja również talizman z japońskim symbolem harmonii yin i jang, który warto nosić przy sobie oraz posiadać w domu.

Wśród zróżnicowanych symboli przynoszących szczęście warto wyróżnić wymienione, by wspomóc się w kreowaniu pozytywnego nastawienia na co dzień. Symbole przynoszące szczęście są również doskonałymi pomysłami na prezent dla bliskich osób. Jeżeli nie masz pomysłu na upominek, warto podarować coś na szczęście.

Jakie przedmioty w domu mogą przynieść pecha?

Poza przedmiotami przynoszącymi szczęście krążą opinie, że niektóre przedmioty mogą przynosić pecha. W tym miejscu warto wspomnieć o czarnym kocie, który przebiega drogę. Mimo iż to nie przedmiot, jest on najbardziej znanym symbolem pecha.

Warto zwrócić uwagę na muszelki w domu. Te pamiątki znad morza umieszczone we wnętrzach mogą przynosić do domu pecha. Warto również poznać opinię o pechu, który przynoszą ususzone rozgwiazdy. Dla wielbicieli stylu marinistycznego i hampton mogą być to znaczne ograniczenia aranżacyjne.

Zarówno symbole przynoszące szczęście, jak i pecha, to zwyczajowo przyjęte i ugruntowane elementy. Sprzyjają pozytywnemu lub negatywnemu myśleniu, jednak nie stanowią gwarancji powodzenia, szczęścia, bogactwa czy też odwrotnie – pecha i niepowodzenia. Przedmioty mogą sprzyjać przypadkom, lecz ich formalnie nie determinują.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię