Sport

Rękawice bokserskie – czym się różnią?

rękawice bokserskie

Jednym z podstawowych błędów, jakie popełniają młodzi i niedoświadczeni amatorzy sztuk walk bokserskich, to niewłaściwe zabezpieczenie dłoni.

Warto zwrócić uwagę, że żaden profesjonalny zawodnik trenując z użyciem worka treningowego nie robi tego za pomocą gołych pięści. Wynika to z dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo, co wlicza się jako jeden z elementów profesjonalizmu. Brak zabezpieczenia dłoni powoduje obcieranie skóry na kostkach dłoni, co powoduje niepotrzebny ból i może skutecznie zniechęcić do dalszych treningów. Z kolei brak odpowiedniego usztywnienia kciuka oraz nadgarstka może prowadzić do postania mikrourazów, które później mogą ulegać dalszemu pogłębieniu tworząc bardziej złożoną kontuzję. Zanim jednak zaopatrzymy się w rękawice, warto pamiętać o bandażowych owijkach na dłonie.

Wyróżniamy następujące typy rękawic – bokserskie, przyrządowe oraz do MMA.

Rękawice bokserskie

Ze względu na swoją grubą powłokę, rękawice bokserskie zapewniają doskonałą amortyzację podczas wymierzania ciosów. Warto podkreślić, że najczęstszymi kontuzjami są te, które przytrafiają bokserom. Dotyczą nadgarstka, dlatego ważne jest, by używane przez nas rękawice dobrze usztywniały nadgarstek. Jedyną ich wadą jest to, że dłonie mocno pocą się podczas treningu. Do produkcji rękawic często wykorzystuje się wysokiej jakości materiał skóropodobny bądź skórę. Więcej modeli znajdziecie na http://ring-sport.pl.

Rękawice przyrządowe

Jest to lżejsza odmiana rękawic bokserskich, która zapewnia ochronę dłoni przed ścieraniem się skóry, usztywnia nadgarstek i co najważniejsze, łatwiej się je zdejmuje oraz zakłada. Jako, że jest to lżejsza odmiana, to ochrona zapewniana przez rękawice przyrządowe jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku rękawic bokserskich. Model rękawic przyrządowych z odsłoniętym kciukiem zapewnia lepszą wentylację, dzięki czemu dłoń mniej się poci. Odsłonięty kciuk z mniejszym usztywnieniem, w przeciwieństwie do rękawic bokserskich, umożliwia chwytanie innych przedmiotów. W przypadku zmiany treningu z worka bokserskiego na skakankę nie jest potrzebne zdejmowanie rękawic.

Rękawice MMA

Pomimo najmniejszej amortyzacji oraz ochrony, którą oferują wyżej wymienione rodzaje rękawic, ten model również nadaje się do trenowania z workiem bokserskim, a wręcz polecany jest do treningu z workiem MMA. Rękawice charakteryzują się odkrytymi palcami i kciukiem, by swobodnie chwytać przeciwnika w klatce lub na ringu. Jednak z drugiej strony, odsłonięte części dłoni są bardziej podatne na kontuzje. Rękawice MMA dostępne w sklepie internetowym Ring http://ring-sport.pl są wypełnione twardą pianką, dobrze wyprofilowane i w porównaniu z rękawicami konkurencji – zapewniają lepszą ochronę nadgarstka.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię