Sport

Trening z workiem bokserskim – jakie są korzyści?

trening z workiem bokserskim

Trening przy pomocy worka bokserskiego, to przede wszystkim doskonałe narzędzie do odstresowania się i wzmocnienia psychiki.

Sprawdź także: https://domiteka.pl/

Seria ciosów i kopnięć pozwala na wyrzucenie z siebie wszelkiego stresu lub poprawę złego samopoczucia. Walenie w worek treningowy zwiększa naszą tolerancję na ból, szczególnie gdy wymierzamy ciosy za pomocą gołej pięści. Co więcej, wraz ze zmniejszającą się ilością stresu poprawia się nasza wydolność oraz ogólna rzeźba naszego ciała.

Spalanie kalorii

Regularne treningi z workiem bokserskim skutecznie spalają naszą tkankę tłuszczową, poprawiają wydolność naszego organizmu oraz budują mięśnie. Dochodzi do wzmocnienia mięśni ramion, tricepsu, mięśni grzbietu i klatki piersiowej, które przy odpowiednim obciążeniu oraz regularności, rzeźbią nasze ciało. Ćwiczenia z workiem należą do wymagających fizycznie, dlatego też jest to doskonały trening kardio, który poprawia wytrzymałość i odporność naszego ciała. Przy lepszej kondycji będziemy w stanie znosić co raz większe trudy treningu, męcząc się przy tym co raz mniej. Warto podkreślić, że przy jednej sesji treningowej można spalić nawet do 700 kcal, a co najważniejsze, szybko zniknie zimowa oponka, która nie należy do najatrakcyjniejszych. Dzieje się tak, ponieważ mięsnie brzucha oraz pleców odpowiadają za koordynację tułowia podczas wykonywania ciosów.

Wzmacnianie ścięgien i nadgastków

Trenowanie przy użyciu worka bokserskiego to również doskonały sposób na wzmocnienie ścięgien oraz nadgarstków. Z każdym uderzeniem nadgarstki i stawy łokciowe przyjmują na siebie spory ciężar, co sprawia, że przystosowują się one to gwałtownego skoku obciążenia i wzmacniają się. Dzięki temu ulepszają się nasze knykcie, czy w przypadku nóg – piszczele. Wraz ze skórą stają się one twardsze, dzięki czemu stają się odporniejsze na ścieranie pod wpływem ciosów.

Zakup odpowiedniego sprzętu

Jeżeli poważnie myślimy o podjęciu wyzwania, jakim są treningi bokserskie z workiem treningowym, to najlepiej zaopatrzyć się w sprzęt, który wytrzyma całą gamę ciosów o różnym natężeniu bez obawy o jego uszkodzenie. Najlepszym wyborem będzie worek marki Ring ze sklepu internetowego http://ring-sport.pl. Worki wypełnione są ścinkami bawełnianymi oraz pokryte plawilem, jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów w swojej kategorii. Przy produkcji takich worków stosuje się szycia, a nie klejenia, dzięki czemu nie rozsypią się podczas treningu. Z workami bokserskimi Ring można również trenować sztuki walki.

Uderzając w worek ćwiczymy wyprowadzanie ciosów i kopnięć oraz ich siłę. Im cięższy worek, tym jest to większe obciążenie zarówno dla naszego organizmu, jak i nadgarstków, które łatwo narazić na kontuzję.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię