Sport

Jaki rodzaj ochraniaczy jest najlepszy w czasie treningu?

ochraniacze bokserskie

Ochraniacze to bardzo ważny element odzienia podczas treningów. Dzięki nim, zawodnik zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji piszczeli i śródstopia.

Ochraniacz Bawełniany

Podstawowym modelem jest ochraniacz bawełniany. Oprócz pokrycia z bawełny, ochraniacz posiada wkład piankowy, który stanowi wypełnienie oraz ochronę piszczela. Jest to model podstawowy o najniższym stopniu zabezpieczenia, jednakże dobrze amortyzuje uderzenia, w których udział biorą piszczel i stopa. Model przeznaczony jest to kick-boxingu, point fightingu, takewon-do, kyokushin i innych sztuk walki.

Ochraniacz MMA

Ochraniacz MMA jest produktem z wyższej półki. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu, ochraniacz automatycznie dopasowuje się do kształtu piszczela i stopy, przy czym nie ogranicza ruchów stopy zapewniając wygodę oraz bezpieczeństwo podczas użytkowania.
Ten rodzaj ochraniacza wykonany jest z wysokiej jakości pianki anatomicznej formowanej, dzięki czemu chroniony jest zarówno goleń, jak i śródstopie. Co więcej, wkład, który znajduje się wewnątrz ochraniacza składa się z dwóch warstw – wewnętrznej i zewnętrznej. Strona wewnętrzna jest mocno utwierdzona, natomiast zewnętrzna jest bardziej miękka. Sprawia to, że dochodzi do lepszej amortyzacji. Dodatkowo, model posiada wewnętrzny system rowków, który ułatwia cyrkulacje powietrza wewnątrz ochraniacza, dzięki czemu noga, a także stopa mniej się pocą. Najważniejszą zaletą ochraniacza jest mocny rzep, który zabezpiecza przed przemieszczeniem się całej konstrukcji.

Ochraniacz Protector XL

Ochraniacz Protector XL, jaki również jest dostępny w ofercie sklepu internetowego, należy do kategorii tych najtwardszych i potencjalnie najbezpieczniejszych dla zawodnika podczas treningu. Podobnie jak model wyżej, Protector XL wypełniony jest pianką o bardzo wysokiej gęstości, która doskonale chroni piszczel i stopę przed niechcianymi urazami oraz przetarciami. Podobnie też posiada dwie warstwy ochrony – miękką zewnętrzną i twardą wewnętrzną. Ponadto, ochraniacz od wewnętrznej strony został pokryty miłą dla skóry dzianiną, natomiast zewnątrz wykorzystano wysokiej jakości skórę syntetyczną.

Dodaj komentarz

W tym miejscu możesz zostawić swoją opinię